O firmě

Firma KOPKO s.r.o. vznikla v roce 2012 a její hlavním cílem je přinášet na český trh kvalitní edukativní a didaktické hračky z přírodních materiálů, které jsou určeny primárně pro mateřské školky, rodinná centra, dětské klubíky, jesličky, hrací koutky, ale zároveň i pro Vás zodpovědné rodiče, kterým není lhostejné, s čím si jejich děti hrají.

V současné době nabízíme hračky a herní prvky těchto společností

Haba

Barevné, kreativní, nápadité a zábavné - takové jsou hračky HABA, které milují děti po celém světě. Jejich poselství zní: "Děti jsou nejdůležitější bytosti na světě." Už několik generací se značka HABA pyšní svými kvalitními designovými hračkami. Inspiraci na originální design svých hraček čerpá značka HABA především z přírody. Pokud hledáte nejlepší dárek pro dítě, značka HABA je zárukou úspěchu. Najdete zde hračky pro všechny věkové kategorie. 
Hledáte hračky pro nejmenší? Chrastítko, plyšové hračky či dřevěné kostky - určitě si vyberete. Značka HABA nabízí nádherné hračky pro kluky i hračky pro děvčata. Autíčka, panenky pro dívky, domeček pro panenky, dětské hlavolamy, puzzle hry, dětské hry či skládačky. 
Výrobce HABA se zaměřuje na výrobu kvalitních hraček, vyrobených z ekologických materiálů a s nadčasovým designem. 
Hračky HABA nejsou jen obyčejné hračky. Jsou to rozumné a vnímavé hračky, které podporují zdravý rozvoj dítěte. Cílem tohoto tradičního výrobce hraček je vychovávat generaci samostatných, kreativních dětí, které si váží přírody a života kolem sebe. 

Janod

Janod je přední francouzská značka kvalitních dřevěných hraček, stavebnic a her pro děti se 40-letou tradicí. 
Hračky Janod edukativním způsobem baví děti od narození až do 12 let, jsou výborným doplňkem dětských pokojíčků díky svému přitažlivému a barevnému designu. Jsou ekologické a splňují nejvyšší bezpečnostní standardy. Hračky Janod získávají každoročně mnoho mezinárodních ocenění. 
 

Francouzská značka Janod, kterou založil v roce 1970 Louis Janod, je lídrem ve výrobě dřevěných hraček na celém světě. Spolu se svým společníkem Sergem Salvi vytvořil společnost, která byla zaměřena na design a prodej tradičních hraček. Tým špičkových designérů a grafiků ročně navrhne 150 nových dřevěných hraček. To znamená, že každá hračka Janod je jedinečná a neopakovatelná.

Ekologické hračky ze dřeva

Hračky vytvořené značkou Janod jsou hračky s nostalgií za tradicí a nádechem přírody. Janod si zakládá na bezpečnosti, trvanlivosti a ekologickém přístupu při výrobě. Janod prodává hračky s označením FSC, což znamená, že dřevo, které používá je těženo ze zodpovědně obhospodařovaných lesů. Bezpečnost, nejvyšší ekologické standardyvýjimečný design jsou to, co dělají tyto hračky od francouzského výrobce jedinečnými a nenapodobitelnými. Cílem Janodu je vyrábět hračky s edukativním charakterem pro rozvoj vědomostních, motorických nebo hudebních schopností dětí na celém světě.

MARBUSHKA

Deskové hry Marbushka jsou hry pro děti s originálním designem a neotřelou herní tématikou.
Cílem společnosti je znovu zviditelnit význam dětských stolních her a vytvořit tak svět, ve kterém si děti i jejich rodiče mohou užít společně strávený čas.
Filozofií společnosti je originalita, poctivost a hravost, zároveň i víra,  že trvalé kvality lze dosáhnout pouze použitím pečlivě vybraných přírodních materiálů a precizním řemeslným zpracováním.
 
4 stěžejní hodnoty společnosti MARBUSHKA
 
ODPOVĚDNOST
Kromě tvorby krásných her se při výrobě snažíme také o ekologické prostředí a udržitelnost. Naše kreativita, způsob myšlení a celé naše podnikání je šetrné k životnímu prostředí. Papíry používané v naší produkci jsou certifikovány organizacemi FSC a PEFC, které zaručují, že lesy jsou využívány v souladu s normami, znovu vysazeny a zodpovědně udržovány. Obaly našich her jsou vyrobeny z 90% recyklovaného papíru.
 
RUČNÍ VÝROBA
S výjimkou tisku a vázání se výroba všech her Marbushka provádí ručně. Ručně vyráběné výrobky mají menší dopad na životní prostředí.
 
PŘÍRODNÍ MATERIÁLY
Preferujeme přírodní materiály: papír, dřevo, plátno. K barvení a ochraně dřevěných částí našich her používáme přírodní barvy.
 
FAIRTRADE
Hračky Marbushka se vyrábějí hlavně v Maďarsku. Naši partneři, dodavatelé, výrobci a maloobchodníci jsou malé rodinné
podniky. Všechny výrobky Marbushky jsou vyráběny v podmínkách Sweatshop-free.

Hape

Hape hračky jsou navrhovány především pro děti. Každý výrobek je vyvinut tak, aby posílil vývojové dovednosti dítěte. Děti v těchto hračkách vidí především zábavu. Rodiče i pedagogové se na základě mnohaletých zkušeností přesvědčili o tom, že hračky Hape učí děti základy společenských, smyslových, fyzických a emocionálních dovedností.

Používání pouze přírodních materiálů, barev na vodní bázi a přísné standardy kvality a bezpečnosti učinily z hraček Hape investici, kterou Vaše děti budou milovat a Vy jako rodiče jí nebudete nikdy litovat.

Little Dutch

Holandská značka Little Dutch vznikla v roce 2007. Nyní je světově uznávanou společností ve více jak 20 zemích světa zaměřující se na hračky a doplňky.
Little Dutch klade důraz na kvalitu, design, bezpečnost a nadčasovost svých produktů. Hračky rozvíjí dětské smysly a podporují jejích představivost.  Hračky jsou důkladně testovány, aby splnily veškeré bezpečností normy.
Všechny výrobky jsou certifikovány a mají značku CE.

Vilac

Již více než 100 let plní značka Vilac dětské sny. Společnost Vilac síldí hluboko v srdci pohoří Jura, obklopena horami, jezery a lesy. Tato francouzská společnost vyrábí od roku 1911 dřevěné hračky v klasickém, starodávném stylu s moderními barvami a vzory. Hračky Vilac jsou jedinečné, nikdy nevyjdou z módy a dokáží okouzlit všechny generace. Vilac pomáhá utvářet dětskou představivost svými radostnými ilustracemi či dizajny a reinterpretací klasických hraček, které se jen tak neopotřebují. Děti dostávají na Vánoce a narozeniny spousty hraček, většina z nich je však nezaujme na dlouhou dobu, láska k hračce se nenaplní. Dřevěné hračky Vilac vzbuzují vášeň i o 50 let později, když jako dospělí náhodou najdete v podkroví hračky, které jste jako děti milovali. Vilac již 100 let propojuje děti s hračkami, které si oblíbí a váží si jich. A proč je děti tak milují? To zůstává tajemstvím firmy Vilac.

Le Toy Van

Le Toy Van vyrábí tradiční, vysoce kvalitní, prémiové dřevěné hračky v moderním designu. Kvalitu hraček zajišťuje pečlivý výběr přírodních materiálů a výjimečné detailní zpracování. Le Toy Van hračky jsou ručně domalovávané. Inspirována dětskou představivostí je společnost Le Toy Van hrdá na to, že navrhuje inovativní hračky, které podporují plnohodnotný rozvoj dětí. 
Společnost Le Toy Van byla založena v roce 1995 v anglickém Surrey, jako rodinná firma. Zakladateli byli Georges Le Van a jeho syn Steven Le Van, kteří jsou pokračovateli rodinné společnosti s více než 150 letou historií a zkušenostmi v ruční výrobě dřevěných hraček.
Hračky jsou vyráběny ve Velké Británii. Během posledních 25 let se společnost Le Toy Van stala důvěryhodným výrobcem dřevěných hraček.
Oceněné hračky se nyní prodávají ve více než 50 zemích světa. Všechny hračky splňují nejpřísnější bezpečnostní normy ICTI, ISO 9001, EN-71 a ASTM.

Beleduc

Společnost Beleduc věří, že děti si nehrají proto, aby se učily, ale učí se tím, že si hrají. Vývojovým specialistům této společnosti leží na srdci hlavně podpora radosti ze společné hry. Věří, že jejich produky budou doprovázet spousty dětí po celém světě na jejich cestě kreativního rozvoje dětské osobnosti. 

Weplay

Společnost Weplay vyvíjí své výrobky podle celostní dětských potřeb, počínaje vizuálně sluchově-hmatovým vnímáním, motorikou, pohybovou koordinací přes jemnou motoriku a kreativní hry.

Weplay produkty pomáhají dětem vyrůstat šťastněji a zdravěji. 

BuitenSpeel

Děti jsou od pradávna spojeny s pohybem a nejen díky moderním technologiiím, na to některé děti a jejich rodiče zapomněli. Proto si společnost BuitenSpeel dala za cíl přivést děti od televizí, počítačů a tabletů zpět ven na dětská hřiště a zahrady.  Všechny hry, které tato společnost nabízí jsou primárně určeny pro venkovní použití, ale dají se použít i uvnitř. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou velmi snadno udržovatelné.

S hrami od této společnosti si Vaše děti užijí spousty legrace.

Sumo didactic

Španělská značka Sumo Didactic se zabývá výrobou produktů pro psychomotorický vývoj dětí, jako jsou: pěnové kostky, válce, hranoly,  schůdky, rampy, tunely a houpačky,  které nabízíme v různých tvarech a velikostech umožňující tvorbu celých kompaktních sestav.

Veškeré použité materiály se vyznačují vysokou odolností, flexibilitou, pevností, bezpečností a barevnou stálostí. 

AKROS

Hry pro učení hraním

My v Akros víme, jak důležité je pro rodiče, učitele a vzdělávací specialisty zajistit, aby se děti učily zábavným, jednoduchým a motivujícím způsobem. A víme, že není snadné najít hry, které tyto vlastnosti splňují: výuku a zároveň zábavu. Děti potřebují hry, které podnítí jejich zájem a umožní jim rozvíjet kreativitu a představivost. Hry jim musí pomoci poznat a pochopit svět kolem sebe a to nejen rozumem. Prožívání skrze smysly, schopnost pochopit a cítit různé emoce, schopnost spojovat a přenášet to, co bylo naučeno z jedné oblasti do druhé. 

Snažíme se, aby jim naše hry pomohly rozvíjet jejich schopnosti, zdokonalit jejich dovednosti a umožnily jim poznat to, co je pro ně nejtěžší. Máme hry na zlepšení řeči a výslovnosti, posílení paměti a pozornosti, zvýšení samostatnosti, vzdělávání se v hodnotách a rozvíjení smyslů... Hry na proměnu nejmladších dětí ve skvělé lidi.

Nathan